Sa oled siin

In memoriam Ülo Kaevats (29.09.1947 - 30.01.2015)

 

 

Ülo Kaevats oli iseseisvuse taastanud Eesti Vabariigi esimene riigisekretär 20. oktoobrist 1992 kuni 18. aprillini 1995.

Ülo Kaevats sündis Hiiumaal Kassaris. 1972. aastal lõpetas ta Tartu ülikooli füüsiku-teoreetiku ja teadusfilosoofina. Ta on töötanud Eesti NSV teaduste akadeemia ajaloo instituudi teaduri ja filosoofia sektori juhataja kohusetäitjana (1973–1981), teaduste akadeemia filosoofiakateedri dotsendina (1981–1989) ja Eesti Entsüklopeedia peatoimetajana (1989–1992; 1995–2000).

Ta oli 1988–1990 Eestimaa Rahvarinde programmikomitee ja aukohtu esimees ning osales Rahvarinde I eestseisuse töös. 1995–2000 oli ta Tartu ülikooli kuratooriumi esimees, aastast 1995 oli Kaevats Eesti teadlaste liidu juhatuse liige.

Alates 1999. aastast töötas Ülo Kaevats Tallinna tehnikaülikooli professori ja filosoofia õppetooli juhatajana.

Riigikantselei avaldab sügavat kaastunnet Ülo Kaevatsi perekonnale ja omastele.

Ülo Kaevats (29.09.1947 - 30.01.2015)

 

Viimati uuendatud: 2. veebruar 2015