Sa oled siin

Laupäeval heisatakse laulupeo puhul Eesti lipud

5. juuli 2019 - 9:11
Elmar Kitse suuremõõtmeline maal „Esimene eesti laulupidu Tartu 1869. a“.
Laulupidu on eestlaste ja Eesti sõprade pidu juba 150 aastat. Pildil Elmar Kitse suuremõõtmeline maal „Esimene eesti laulupidu Tartu 1869. a“.

Laupäeval, 6. juulil toimub XXVII laulupeo rongkäik ja avakontsert. Selle puhul heiskavad Eesti lipu heiskavad kõik riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud. Peaminister Jüri Ratas kutsus ka kõiki eestimaalasi sel päeval sinimustvalgeid Eesti lippe heiskama.

Esimene üldlaulupidu toimus 1869. aastal Tartus. Üldjuhtideks olid Johann Voldemar Jannsen ja Aleksander Kunileid, peol astusid üle 822 lauljat ja 56 puhkpillimängijat. Laulupeol kõlas ka Eesti hümn “Mu isamaa, mu õnn ja rõõm”. I üldlaulupidu õnnestus täiesti ning sellest kujunes edaspidi Eesti suurim pidu. Sel aastal möödus 150 aastat esimesest üldlaulupeost. Selle olulise traditsiooni äramärkimiseks kehtesta Vabariigi Valitsus ühekordse lipupäeva 6. juuliks 2019.

Eesti lipp heisatakse päikesetõusul, kuid mitte hiljem kui kell 8.00, ja langetatakse päikeseloojangul, kuid mitte hiljem kui kell 22.00.