Sa oled siin

Neljapäeval heisatakse Eesti ja Euroopa Liidu lipud

8. mai 2019 - 8:26
Stenbocki maja Euroopa Liidu lipu värvides.
Euroopa päeval on avatud passimängupunkt ka Stenbocki maja õuel. Saab küsida infot Euroopa Liidu ja Eesti kohta, toimub sõnapilve mäng "Milline on minu Euroopa" ning saab teha fotoseinal taustal pilti. Foto autor Kaupo Kalda.

Neljapäeval heisatakse Euroopa päeva puhul Eestis lipud. Eesti lipu heiskavad kõik riigi- ja omavalitsusasutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud. Koos Eesti lipuga heiskavad Euroopa Liidu lipu Riigikogu, Vabariigi President, Vabariigi Valitsus, Riigikohus, Riigikontroll, õiguskantsler, ministeeriumid, Eesti Pank, Kaitseväe Peastaap ja omavalitsusorganid. Eesti lipp võivad heisata ka kõik teised. Lipud heisatakse päikesetõusul või hiljemalt kell kaheksa hommikul ja langetatakse päikeseloojangul.

Euroopa päev on pühendatud rahule, demokraatiale ja Euroopa ühtsusele. 9. mail 1945 oli Euroopas esimene rahupäev pärast II maailmasõda. Rahupäeva viiendal aastapäeval tegi Prantsusmaa välisminister Robert Schuman ettepaneku ühendada Prantsusmaa, Saksamaa ja teiste Euroopa riikide söe- ja terasetootmine. Sellega sai alguse Euroopa lõimumine ja Euroopa Liit.

9. mail toimuvad traditsioonilised üritused Tallinnas Vabaduse väljakul. Kell kolm pärastlõunal stardib passimäng, laval saab näha „Reis ümber Eesti“ programmi koos Euroopa Parlamendi valimiste kandidaatidega, muusikalisi vahepalu pakuvad tuntud Rumeenia bänd Mr.jurjak, Sissi Nylia Benita, Uku Suviste, Antti Kammiste ja Ivo Linna.

Eesti ja Euroopa Liidu lipu kasutamise kohta vaata juhiseid Riigikantselei veebilehelt riigikantselei.ee/euroopalipp

Euroopa päeva tähistamise programmi kohta vaata täpsemalt veebilehelt euroopapaev.ee