Sa oled siin

Säästva arengu komisjon: Haldusreformi läbiviimisel vajab ettevõtlus rohkem tähelepanu

6. aprill 2016 - 19:52

Säästva arengu komisjon hinnangul vajab majandustegevuse soodustamine kohalikes omavalitsustes rohkem tähelepanu, et haldusreform edukalt läbi viia.

Komisjoni esimehe Kaja Petersoni sõnul tuleks läbi mõelda, kuidas suurendada kohalike omavalitsuste sissetulekuid ilma laenuraha ja riiklike toetusteta. “Uued omavalitsused peavad tegelema rohkem ettevõtluse edendamisega ja majandustegevus võiks moodustada tänasest oluliselt suurema osa tulust,” ütles Peterson. “See annaks kohalikule omavalitsusele rohkem paindlikkust teenuste pakkumisel, olgu selleks näiteks lasteaiad, huvikoolid või sportimisvõimalused,” lisas ta.

Säästva arengu komisjon on 1996. aastal loodud 19 valitsusvälise organisatsiooni esindajatest koosnev asjatundjate komisjon, kelle ülesanne on analüüsida riigi pikaajalist säästva arengu poliitikat. Komisjoni teenindab riigikantselei.

Lähemalt komisjonist: https://riigikantselei.ee/et/saastev-areng

Lisainfo:
Kaja Peterson, säästva arengu komisjoni esimees, 6 276 104, kaja.peterson[at]seit[dot]ee
Eili Lepik, riigikantselei strateegiabüroo, 693 5619, eili.lepik[at]riigikantselei[dot]ee

 

Valdkond: 

Veel uudiseid samal teemal

Õnnelik rahvas
23.04.2019|Riigikantselei

Algab üleriigiline arvamuskorje: millist Eestit soovid aastaks 2035?

Riigikantselei ja rahandusministeerium kutsuvad kõiki Eesti inimesi osalema riigi pikaajalise strateegia loomises ning täitma lühikest küsimustikku aadressil www.eesti2035.ee  – millises Eestis Sa soovid aastal 2035 elada?

20.06.2018|Riigikantselei

Peaminister Ratas: „Eesti 2035“ koostamine annab võimaluse vaadata kaugemale valimistsüklitest

Enam kui 200 juhti, tippeksperti ning arvamusliidrit rohkem kui 130st era-, kolmanda ja avaliku sektori organisatsioonist osaleb täna strateegia „Eesti 2035“ koostamise avaseminaril, kus tutvustatakse strateegia loomise plaani ning võimalusi selles kaasa lüüa.