Sa oled siin

Säästva arengu komisjon: Haldusreformi läbiviimisel vajab ettevõtlus rohkem tähelepanu

6. aprill 2016 - 19:52

Säästva arengu komisjon hinnangul vajab majandustegevuse soodustamine kohalikes omavalitsustes rohkem tähelepanu, et haldusreform edukalt läbi viia.

Komisjoni esimehe Kaja Petersoni sõnul tuleks läbi mõelda, kuidas suurendada kohalike omavalitsuste sissetulekuid ilma laenuraha ja riiklike toetusteta. “Uued omavalitsused peavad tegelema rohkem ettevõtluse edendamisega ja majandustegevus võiks moodustada tänasest oluliselt suurema osa tulust,” ütles Peterson. “See annaks kohalikule omavalitsusele rohkem paindlikkust teenuste pakkumisel, olgu selleks näiteks lasteaiad, huvikoolid või sportimisvõimalused,” lisas ta.

Säästva arengu komisjon on 1996. aastal loodud 19 valitsusvälise organisatsiooni esindajatest koosnev asjatundjate komisjon, kelle ülesanne on analüüsida riigi pikaajalist säästva arengu poliitikat. Komisjoni teenindab riigikantselei.

Lähemalt komisjonist: https://riigikantselei.ee/et/saastev-areng

Lisainfo:
Kaja Peterson, säästva arengu komisjoni esimees, 6 276 104, kaja.peterson[at]seit[dot]ee
Eili Lepik, riigikantselei strateegiabüroo, 693 5619, eili.lepik[at]riigikantselei[dot]ee

 

Valdkond: 

Veel uudiseid samal teemal

01.10.2019|Riigikantselei

Uuring: noored ei kipu tulevikus välismaale elama

Enam kui pooled Eesti noortest vanuses 13-30 soovivad ka aastal 2035 elada ja töötada Eestis ning näevad meie ühiskonda tulevikus eelkõige avatud ja eelarvamuste vaba ning keskkonda hoidvana, selgub Eesti Noorteühenduste liidu ja riigikantselei koostöös läbi viidud uuringust.

12.09.2019|Riigikantselei

Valitsus muutis riigikantselei põhimäärust

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks ettepaneku muuta rahandusministeeriumi ja riigikantselei põhimäärusi, millega riigi strateegilise planeerimise raamistiku kujundamise põhivastutus liigub rahandusministeeriumist riigikantseleisse. Muudatus annab peaministrile senisest rohkem võimalusi arengukavade kaudu riigi strateegilist planeerimist juhtida.