Sa oled siin

Valitsus muutis riigikantselei põhimäärust

12. september 2019 - 10:29

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks ettepaneku muuta rahandusministeeriumi ja riigikantselei põhimäärusi, millega riigi strateegilise planeerimise raamistiku kujundamise põhivastutus liigub rahandusministeeriumist riigikantseleisse. Muudatus annab peaministrile senisest rohkem võimalusi arengukavade kaudu riigi strateegilist planeerimist juhtida.

Riigisekretär Taimar Peterkop ütles, et muudatus võimaldab peaministril riiki juhtida strateegilisel tasemel terviklikult. „Samuti tugevneb riigi strateegilise planeerimise korraldamine ja koordineerimine ametkonna tasemel,“ lisas ta.

Praegu korraldab ja koordineerib nii riigi finantsjuhtimist kui ka strateegilist planeerimist rahandusministeeriumi riigieelarve osakond. Riigikantselei ülesanne aga on olnud valitsuse töö planeerimine, sealhulgas valitsuse tegevusprogrammi, riigi konkurentsivõime tõstmise ning säästva ja jätkusuutliku arengu strateegiliste arengukavade koostamine ja elluviimine. Sinna juurde kuulub peaministri ja riigisekretäri nõustamine strateegilise planeerimisega seotud küsimustes.

Muudatuse jõustumisel kuulub valitsuse töö toetamise juurde ka põhivastutus riigi strateegilise planeerimise korraldamisel ja koordineerimisel.  Riigikantselei saab õiguse kujundada Eesti pikaajalist arengut toetav strateegiline raamistik.

Rahandusministeeriumi rolli riigi eelarvestrateegia ja riigieelarve koostamisel see muudatus ei puuduta.

 

Veel uudiseid samal teemal

Õnnelik rahvas
23.04.2019|Riigikantselei

Algab üleriigiline arvamuskorje: millist Eestit soovid aastaks 2035?

Riigikantselei ja rahandusministeerium kutsuvad kõiki Eesti inimesi osalema riigi pikaajalise strateegia loomises ning täitma lühikest küsimustikku aadressil www.eesti2035.ee  – millises Eestis Sa soovid aastal 2035 elada?

20.06.2018|Riigikantselei

Peaminister Ratas: „Eesti 2035“ koostamine annab võimaluse vaadata kaugemale valimistsüklitest

Enam kui 200 juhti, tippeksperti ning arvamusliidrit rohkem kui 130st era-, kolmanda ja avaliku sektori organisatsioonist osaleb täna strateegia „Eesti 2035“ koostamise avaseminaril, kus tutvustatakse strateegia loomise plaani ning võimalusi selles kaasa lüüa.