Sa oled siin

Valitsus muutis riigikantselei põhimäärust

12. september 2019 - 10:29

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks ettepaneku muuta rahandusministeeriumi ja riigikantselei põhimäärusi, millega riigi strateegilise planeerimise raamistiku kujundamise põhivastutus liigub rahandusministeeriumist riigikantseleisse. Muudatus annab peaministrile senisest rohkem võimalusi arengukavade kaudu riigi strateegilist planeerimist juhtida.

Riigisekretär Taimar Peterkop ütles, et muudatus võimaldab peaministril riiki juhtida strateegilisel tasemel terviklikult. „Samuti tugevneb riigi strateegilise planeerimise korraldamine ja koordineerimine ametkonna tasemel,“ lisas ta.

Praegu korraldab ja koordineerib nii riigi finantsjuhtimist kui ka strateegilist planeerimist rahandusministeeriumi riigieelarve osakond. Riigikantselei ülesanne aga on olnud valitsuse töö planeerimine, sealhulgas valitsuse tegevusprogrammi, riigi konkurentsivõime tõstmise ning säästva ja jätkusuutliku arengu strateegiliste arengukavade koostamine ja elluviimine. Sinna juurde kuulub peaministri ja riigisekretäri nõustamine strateegilise planeerimisega seotud küsimustes.

Muudatuse jõustumisel kuulub valitsuse töö toetamise juurde ka põhivastutus riigi strateegilise planeerimise korraldamisel ja koordineerimisel.  Riigikantselei saab õiguse kujundada Eesti pikaajalist arengut toetav strateegiline raamistik.

Rahandusministeeriumi rolli riigi eelarvestrateegia ja riigieelarve koostamisel see muudatus ei puuduta.

 

Veel uudiseid samal teemal

AVP seminar 30.10.2019. Foto: Raul Mee
31.10.2019|Riigikantselei

Riigikantselei alustas uue avatud valitsemise partnerluse tegevuskava koostamist

Riigikantselei on koostöös ministeeriumide ja vabakonnaga alustanud Eesti avatud valitsemise partnerluse (AVP) uue tegevuskava koostamist aastateks 2020-2022 ning see esitatakse valitsusele järgmise aasta suvel.

01.10.2019|Riigikantselei

Uuring: noored ei kipu tulevikus välismaale elama

Enam kui pooled Eesti noortest vanuses 13-30 soovivad ka aastal 2035 elada ja töötada Eestis ning näevad meie ühiskonda tulevikus eelkõige avatud ja eelarvamuste vaba ning keskkonda hoidvana, selgub Eesti Noorteühenduste liidu ja riigikantselei koostöös läbi viidud uuringust.