Sa oled siin

Eesti Vabariik 100

 

Aastal 2018 tähistab Eesti Vabariik oma saja aasta juubelit.

Selleks, et meie ajaloo kõige ümmargusem ja suursugusem  tähtpäev jõuaks võimalikult paljude Eesti inimesteni ning pakuks igaühele võimaluse ise aktiivselt kaasa lüüa, teeb Riigikantseleis igapäevaselt tööd EV100 korraldustoimkond. 

www.ev100.ee

 

Loe ka Eesti 100 tamme ettevõtmisest »

Foto: Mihkel Maripuu
 

Kontakt

Jaanus Rohumaa
EV 100 korraldustoimkonna juht 
 
Anneli Ohvril
EV 100. aastapäeva turundus- ja kommunikatsioonijuht
 
Margus Kasterpalu
EV 100. aastapäeva suurprojektide juht
 
Jorma Sarv
EV 100 ja EL eesistumise rahvusvahelise programmi juht 
 
Heilika Pikkov
EV 100. aastapäeva ja EL eesistumise rahvusvahelise programmi haldur
 
Maarja-Liisa Soe
EV 100. aastapäeva programmi juht
 
Liis Laurits
EV100. aastapäeva programmi haldur
 
Elo Aun
Assistent
 
Mari Valgepea
Konsultant
 
Mai Vahtrik
EV100 turundusekspert
 
Anna Lindpere
EV100 ja EL eesistumise rahvusvahelise programmi turunduskoordinaator
 
Toomas Kiho
EV100 juhtrühma esimees
 
Tiit Pruuli
EV100 juhtrühma liige
 
 • KONTSEPTSIOON

  Kavandatav Eesti Vabariigi 100 aasta juubeliprogramm katab peaaegu kõiki olulisemaid eluvaldkondi ja annab ühiskonnale võimaluse vaadata tagasi meie riigi ajalukku, tõsta esile tänapäeva ja seada uusi eesmärke tulevikuks. Olla üheaegselt iidne ja uudne, õpihimuline ja enesesse uskuv. Lisaks erinevatele kogukondadele, kodanikuühendustele ja institutsioonidele, pööratakse erilist tähelepanu lastele ja noortele.

 • AJARAAM


  Eesti Vabariigi 100 aasta juubel ei ole kokku pressitud ühte kalendriaastasse, vaid laseb rahulikult kõikidel tähtpäevadel loomuldasa oma sajanda sünnipäevani jõuda.  See tähendab, et pole 365-päevast juubeliaastat, vaid peaaegu kolme aasta pikkune ajaperiood, kus pidusündmusi erineva intensiivsusega leida võib. Riigi 100. aastapäeva tähistamine algab 2017. aasta kevadel, kui 100 aasta eest võidi eestlaste alad Eestimaa ja Liivimaa kubermangus ühendada, tipneb EV 100. sünnipäeval 24. veebruaril 2018 ning lõpeb 2. veebruaril 2020. 

 • TÖÖKORRALDUS


  EV100 tähistamise ettevalmistuste koordineerimiseks on Vabariigi Valitsuse korraldusega moodustatud valitsuskomisjon, mille juht on peaminister ning kuhu kuuluvad haridus- ja teadusminister, kultuuriminister, välisminister, kaitseminister, siseminister, sotsiaalkaitseminister, riigisekretär ja Vabariigi Presidendi esindaja.

  Riigikantselei juurde on loodud EV100 juhtrühm (Toomas Kiho, Margus Kasterpalu, Anneli Ohvril, Tiit Pruuli, Jaanus Rohumaa) ja EV100 korraldustoimkond, kelle ülesandeks on sünnipäeva korraldamine koos Eesti rahvaga. 

 • Lisaks Eesti Vabariigi 100. aasta juubelile on 2017. aastal Eesti ka Euroopa Liidu eesistujamaa

 

Viimati uuendatud: 5. mai 2017