""
2.4.2. Toidu raiskamise vähendamine
Kuidas me saaksime teha nii, et kodudes läheks vähem toitu raisku?
Eestis visatakse aastas ära 167 tonni toitu, sellest 41% kodumajapidamistes.
Tänu kõrgele tootmiskvaliteedile Eestis kõlbavad paljud toiduained süüa aga ka peale “kõlblik kuni” kuupäeva. Seetõttu algatas tiim suure mõjuga lahendussuunana Eesti piimatööstuste toodete senise säilimistähtaja tähise „kõlblik kuni” ülemineku „parim enne” märgistusele.
Teise lahendusena testiti lastega peredes n-ö nutikat külmkappi, kus esmajärjekorras söömisele kuuluvad toiduained asetatakse eraldi tähistatud alale vältimaks nende äraviskamist.
Projektis olid esindatud maaeluministeerium, keskkonnaministeerium, sotsiaalministeerium, Saaremaa vald, Eesti Korteriühistute liit. Mentoriks Maarja Mõtus
Projekti toimumisaeg: 2021
Projekt viidi ellu innovatsiooniprogrammi raames
Loe lähemalt projekti kokkuvõtvatelt slaididelt:
Toidu raiskamise vähendamine - lõpuesitlus.pdf | 3.92 MB | pdf
Uuendatud 30.09.2025
Innovatsioonivaldkonna tegevusi ja projekte rahastatakse Euroopa Liidu ühtekuuluvuspoliitika 2021-2027 perioodi meetme „Avaliku sektori innovatsioonivõimekuse tõstmine“ vahenditest.
Viimati uuendatud 23.02.2026